top of page

FUKSİT

 

Herkesin yakın çevresinde sahip olması gereken çok yararlı güçlü metafiziksel özelliklere sahip bir taştır.
İhtiyaç duyduğunuz zaman, kendi ihtiyaç ve gereksinimlerinize ve sevdiklerinizin enerjisine dikkat etmenize yardımcı olabilir.
Bu taşın ışıltılı parçasının derinliklerine bakıldığında, daha sakin hale gelmek için stresli olanlara oldukça hızlı bir şekilde yardımcı olabilir. Bu yüzden bu taşı kullanmak, stresi azaltmak için kullanılan yöntemlerden biridir
.

KRİZOKOL

Krizokol hem kadında hem de erkekte dişil enerjileri güçlendiren bir taştır. Nezaket ve güç yayarak hakiki gücün en iyi zerafet ile ifade edildiğini öğretir. Kişinin içsel erdemini net bir şekilde dile getirmesi için boğaz çakrasını uyarır. Erdemin gerçekten ne olduğunu öğrenmede yardımı bile olabilir. Krizokol takmak, özellikle de boğaz çakrasına yakın bir şekilde, ifade hünerlerini kolaylaştıracaktır. 

SHUNGİTE

 

Bu taş, olağanüstü derecede pozitif bir taştır ve onu kullanmak size çeşitli faydalar getirebilir. Bu etkili taş ve sağlıklı bir yaşam için faydalı oldukça faydalıdır.Güçlü anti-oksidanlar olan fullerenleri içeren tek doğal malzeme olarak bilinir. Bilgisayarlar, cep telefonları, mikrodalgalar ve televizyonlar da dahil olmak üzere elektrik ekipmanları tarafından yayılan elektromanyetik radyasyondan sizi korumak için de etkilidir.

MAVİ DANTEL AKİK

Utangaç kişilerin fikirlerinden bahsetmelerine, bilgi ve erdemlerini başkalarıyla paylaşmalarına yardım edebilir. Aşırı konuşkan bireylerin konuşma bağımlılıklarını sakinleştirerek gerçekten söylenilmesi gerekenleri söylemeye odaklanmaya yardımı olabilir. Aynı zamanda sakinleştirici bir enerjisi vardır. Fiziksel seviyede Mavi Dantelli Akik’in sakinleştirici enerjisi, boğaz ağrısı, laranjit veya gırtlak bölgesinde görülen diğer iltihaplarda kullanılabilir. Timus ve tiroid bezlerini dengeleyerek hiperaktiviteyi azaltır. İletişim problemi yaşayan veya aşırı korkudan ötürü uyumakta zorlanan çocuklar için birebirdir.

AMBER;

Fosilleşmiş doğal bitkisel reçinelerden meydana gelmiş canlı bir madde olup kişiye sıcaklık verir. , hastalık veya yaralanma ardından iyileşme sürecindekilerin taşıması önerilir. enerjisel ve şifa özellikleri nedeniyle uzun zamandır el üstünde tutulmaktadır. Kişiye kendi aurasını arındırmada yardımcı olabildiği gibi, etrafında irtibata geçtiği tüm titreşimleri temizler. Bu da Amberi mükemmel bir korunma taş yapar. Çünkü olumsuz enerjiyi bir temiz enerji kaynağına dönüştürür. Amber, kış boyunca ışığın azalmasıyla depresyona girenlere faydalı olabilir. Metabolizmayı, fiziksel enerjisi ve vücudun meridyenleri çevresindeki enerji akışını hareketlendirmeye destek olur. İltihabın boşaltılmasına ve organlardan atıkların temizlenmesine yardımcı olabilir.

AMETİST;

Ametist’i ruhsal korunma ve arınma taşı olarak görülebilir. Aşırı müsamahayı kontrol altına alma ve kötü alışkanlıklardan kurtulmada yardımcı olabilir. Sigara, alkol veya uyuşturu kullanımının bırakılmasında destek olarak kullanılabilir. Tepe çakrasını uyarır ve kişiye düşüncelerini susturarak daha yüce bilinç seviyelerine girmesine yardımcı olarak meditasyona destektir. Ametist kişinin fiziksel çevresini zenginleştirmesi için ideal bir taştır. Evinize, meditasyon odanıza, arabanıza, vb ametist salkımları, jeotları veya kristalleri koymak size etrafınızın bir ‘Işık balonuyla’ sarılı ve korunmakta olduğu hissi verebilir. Bu nedenle Ametist şifacılardan ve psikologlardan, öğretmenler ve kamyon sürücülerine kadar herkese özellikle tavsiye edilen bir taştır.

 Ametist takmak kişinin bedeninin içini ve enerji alanını dengede ve iyi halde tutacaktır. Ruhsal korunma için, Ametist Moldavit ile birlikte özellikle etkili olur. Sugilit ile Ametist, bağımlı davranışlardan kurtulmak için en faydalı çifttir. Siyah Turmalin, Healer’s Gold – Şifacı Altını (Pirit/Magnetit), Obsidiyen ve Oltu Taşı da Ametist’in koruyucu niteliklerini arttıracak taşlardandır.

 

Kişinin ego-kaynaklı kendine zarar verici kalıplarını ve bunların arkasında yatan köklü deneyimleri ortaya serer. Bize, Evren ile olan beraber yaratıcı ilişkimizi hatırlatarak kendi gerçekliğimizin sorumluluğunu almamıza yardım eder. Ametist geleneksel olarak bağımlılık yapan davranış ve düşünce kalıplarına karşı kullanılmaktadır. Ayrıca, kanın oksijenlenmesini destekler; özellikle de Hematit ve Magnetit gibi diğer yüksek demir içeren taşlarka birlikte kullanıldığında.

YEŞİL AVENTURİN;  Canlılık, büyüme, güven

Yeşil Aventurin hayata dair iyimserlik ve neşe taşıdır. Kişinin, iş, ikamet, okul, ilişki veya ruhsal odak değişikliği gibi yeni durumlara güvenle geçiş yapmasına yardımcı olur. Hatta kişinin yaşlanma, hastalık ve kendi ölümlülüğüne dair zorlu meseleleri kabullenmesinde destek olur. Yeşil Aventurin bir ‘şans taşı’ olabilir ve daha fazla refah sahibi olmak isteyenlere önerilir.

Aytaşı, Morganit ve hem Yeşil hem de Pembe Turmalin, Aventurin’in kalp çakra enerjilerini büyülterek kişiyi daha kolay aşık olup aşkı bulmaya yatkın hale getirme etkileri bulunur.Duygusal ve fiziksel şifa ile enerji dengelenmesini destekler.

Yeşil Aventurin’in özü, uzun ve kara bir kışın ardından patlayan baharınkiyle aynıdır.

Frekansıyla fiziksel, duygusal ve ruhsal seviyelerde yenilenmeyi arttırarak kişinin eski kalıplarından, hastalıklarından ve derslerinden kurtulmasına destek olur, böylece de yeni olgunlaşma ve harekete yer açılacaktır. Aşırı ‘inatçılığa’ veya entellektüelliğe meyilli olanlar için faydalıdır. Yeşil Aventurin bize deneyimlerin bizzat dersler olduğunu ve her olayın analiz edilmemesi gerektiğini hatırlatır. 

Yeşil Aventurin kalp ve dolaşım sistemini iyileştirmeye ve düzenlemeye yardımcıdır. Hücrenin onarımını, tekrar büyümesini ve genel anlamda iyileşmesini tetikler. Yavaş gelişen bebeklerin ve çocukların büyümelerine yardımcı olabilir. Fiziksek ve titreşimsel canlılığı arttırarak, yaşam gücünü canlandırır.

FLOUORİT;

Zihinsel gelişme ve netlik, iyileştirilmiş karar verme, enerji alanlarını temizleme

Florit bir ‘psişik elektrik süpürgesi’ gibi, havayı kafa karışıklığı, darmadağın düşünceler, olumsuzluk ve kişinin çevresine zarar veren her türlü astral ‘asalak’lardan temizler. Üçüncü göz çakrayı ve genel anlamda zihinsel enerjileri dengeleyicidir.

Yeşil Florit, en iyisi New Hampshire’dan gelen koyu yeşildir, kalp çakrasını temizleyip şifalandırabilir ve aklın planlarının kalp tarafından onaylanacağını garantiler. Mor Florit arınma ve zihnin Ruh alemlerine erişimi için idealdir. Çok renkli Florit aurik alanın baştan başa enerji temizliği ve tamiri için bir numaradır.

Florit, beyni dengelemede kullanmak için güçlü bir taştır. Beynin iki yarısını da uyumlu bir şekilde birlikte çalıştırır. Mükemmel bir öğrenme ve ders çalışma taşıdır.

Florit beyin kimyasının dengelenmesine, öğrenme ve hafıza becerilerinin pekiştirilmesine, beynin uyarılmasına yardımcıdır. Baş dönmesi ve yükseklik korkusuna faydalıdır ve kişinin fiziksel anlamda daha dengeli olmasına yardım eder. Florit kemikler ve dişleri güçlendiricidir.

SİTRİN;

Ametist’in yüksek sıcaklıkta ısıtılmasıyla meydana gelen tipik limon-sarısıyla turuncuya-sarısı arasındaki tonlardaki taşlardır. Kristaller ve mineraller, Toprağın içinde yüksek sıcaklıklara alışkın olduklarından bu ısıtma işlemi onlara zarar vermez. Bununla birlikte sahip oldukları enerjileri, özellikle de taşıdıkları gözle görünür ışık enerji frekanslarını, değiştirir. Bu Ametist taşları ısıtıldıklarında piyasada ‘Sitrin’ diye satılan taşlara dönüşürler. Bunlar, Doğal Sitrin’den çok farklı bir enerjiye sahiptirler ve şifa uygulamaları ile metafiziksel çalışmalar anlamında, gerçekten de sanki farklı bir mineralmiş gibi değerlendirilmelidirler.

Üçüncü çakra yani solar pleksus yoluyla Sitrin, kişisel iradenin insan dinamosunu oluşturur. Büyük başarıların %1 ilham, %99 alın teri, yani ‘‘kişinin, niyet kaynaklı yaratıcı fikirlerini çetin dışavurum çalışmasında sürdürdüğü enerji’’ olduğu söylenir. Bu üçüncü ayak olmadan fikirlerin gerçekleşme aşamasına gelemeden suya düşmeleri mümkündür. Sitrin üçüncü çakrayı güçlendirir ve bu şekilde kişi derinlere doğru daha hazırlıklı şekilde kazabilir ve ‘hayalini gerçekleştirmek’ için gerekli azmi bulabilir.Kişisel iradesini temizleme ve güçlendirmesini sağlayan güçlü bir frekansa sahiptir. Doğal Sitrin kişinin irade merkezini de güçlü biçimde arındırıcıdır. Kişinin güç istismarı ve güçsüzlük hissi sorunlarını kavrayıp, çözmesine yardım eder.

En yüce iyilikle alakalı durumların çözümlenmesi için atılacak doğru adımların anlaşılmasını sağlar. Zor seçimler yapmak veya çetin adımlar atmak için cesaret ve metanet katar.

Kişinin bolluktan yeterince nasibini almadığı hisleriyle başa çıkmasına yardım eder.

PEMBE KUVARS;

Aşk, kibarlık, stresten kurtulma, Yaratıcı ile bir olma 

Pembe Kuvars tam anlamıyla bir sevgi taşıdır; kendine sevgi, hayat arkadaşına, çocuklara, aileye, topluma, Dünya’ya, Evren’e ve Yaratıcı’ya sevgi. Bu taşlarla meditasyon yapmak kişinin etrafında bir sevgi enerjisi kabuğu örecek ve özünde olan sevgiyi yayması için kalp çakrayı etkinleştirecektir. 

Pembe Kuvars kişinin yalnızlık ve güvensizlik sınırlarını yok ederek onu Bütün ile birlik hissine taşır ki bu da kalbin çekirdeğinin özüdür. Kalbin yaralarını iyileştirmek ve yeniden güven duygusu inşa etmek Pembe Kuvars’ın hünerlerinden biridir. Sakinleştirici titreşimler yayar. Gerginlik ve stresin giderilmesine, öfke ve kinin dağılmasına ve Evren’in iyiliği için umut ve inancın yeniden doğuşuna yol açar. Pembe Kuvars net bir şekilde dişil frekansta titreşir.

Pembe Kuvars, kişinin kaygı, korku, endişe ve geçmiş duygusal travmalardan kurtulmasına destek olduğundan zihni sakinleştiricidir. Duygusal bedeni egonun kontrol ettiği kalıplardan temizleyerek kişinin Sevgi, şefkat ve nezaket alıp vermeye kendisini daha çık hissetmesine yardımı olabilir.  

Pembe Kuvars fiziksel kalp travması ve dengesizliğine ,  Prematüre bebekler ile kalp yetmezliği veya rahatsızlıkları yaşayan küçük çocuklar için ideal olmakla beraber daha güçlü ve istikrarlı kalp ihtiyacı duyan herkese faydalı olabilir.  

bottom of page