top of page

DR. Bach çiçek özleri

Bach çiçek özleri

Dr Bach’ın Felsefesi

Dr Bach’ın felsefesi hem sade hem derindi, doğuştan gelen mükemmelliğe ve insanoğullarının ruh tabiyatına dayanmaktaydı. Hastalık, ‘ruhani benliğimiz ile ölümlü benliğimiz arasındaki çatışmanın sonucudur tam olarak.’ Sağlık ve mutluluk kendi doğamızla uyum içinde olmamızın ve bireysel olarak her neye uyuyorsak o işi yapmamızın neticesidir.

Onun yazdığına göre:

‘Bu muhasebe, boyacılık, çiftçilik, oyunculuk veya emsallerimize evlerde ve dükkanlarda hizmet vermek anlamına gelmektedir. Ve bu iş, her ne olursa olsun, diğer her işin üstünde sevdiğimiz iş ise, bu dünyada yapmamız gereken ve yalnızca onu yaparken gerçek biz olabileceğimiz iştir.’

‘Hastalık, müdahalelere verilen tepkidir. Bu geçici bir başarısızlık ve mutsuzluktur ve bu durum, başkalarının bizim hayatımıza müdahale etmelerine ve zihinlerimize kuşku, korku veya aldırmazlık hisleri ekmelerine müsaade ettiğimizde gerçekleşir.’

Dr Bach, 38 tane şifa yöntemini, bizi kendimize dürüst olmaktan alıkoyan temel çatışmaları temsil eden yedi grup altında konumlandırmıştır:

  • Korku

  • Tereddüt

  • Mevcut duruma dair ilgi yetersizliği

  • Yalnızlık

  • Etkilere ve fikirlere karşı aşırı hassasiyet

  • Bunalım veya ümitsizlik

  • Başkalarının refahı için aşırı özen gösterme

Her grubun içerisindeki her bir şifa yöntemi, ilgili zorluğun spesifik yapısına denk gelmektedir. Örneğin korku, dehşet biçimini alabilir (Laden); tanımlanabilen günlük korkular (Misk otu), birinin aklını yitirmesi korkusu (Erik ağacı), açıklanamayan korkular (Kavak) veya başkaları için duyulan korkular (Kırmızı Kestane). 

Dr Bach, sağlıklı olmamızı engelleyen yedi çatışma alanı belirlediği gibi yine aynen hastalığın şifalandırılmasının evrelerini de tanımlamıştır...  Barış, Umut, Keyif, İnanç, Katiyet, İrfan, Aşk.

Sizin durumunuz için birden fazla şifa yönteminin uygun olması muhtemeldir; bu durumda, gerekliyse 6,7 taneye kadar şifa yöntemi birleştirilebilir.

Şifa yöntemlerine alışmaya başladığınız ilk zamanlarda, size fazla sayıda etkili şifa yöntemi uygulanmış gibi gelebilir. Bunu hissettiğiniz anda nasıl hissettiğinize odaklanmayı deneyin, bu size şifa yöntemi seçim alanınızı daraltma olanağı sağlayacaktır. An’a odaklanarak yapılan bu deneyimleme sayesinde insanlar en etkin şifa yöntemlerinin nokta atışı gibi dokunduğu alanları saptamakta çok net hale gelirler.

İYİLEŞTİRME YÖNTEMLERİ VE KULLANIMLARI

Gelecek sayfalarda 38 tane şifa yöntemi alfabetik olarak, uygulanması önerilen ruh halleri ve ahenk yeniden sağlandığındaki olumlu potansiyel durumu ile birlikte sıralanmıştır.

Fiziksel şikayetlerde direk uygulanmamakla beraber şifa yöntemleri hastanın endişe, evham, umutsuzluk, asabiyet duyduğu durumlarda uygulanır; bunun nedeni ise bu ruh hallerinin veya zihinsel durumların varlığı yalnızca sağlık durumunda iyileşmeyi engellemenin yanı sıra, hastalık ve rahatsızlık oluşumuna neden olduklarına inanılır. 

Dr. Bach çiçek özleri terapisi için duygu durum bozukluğu olan durum ve patternler tayin edildikten sonrabir konsültasyon yapılır ve remediniz verilir. İyileştirme başlar..
Randevu almak için lütfen "iletişim bilgileri" sayfasını ziyaret ediniz...

UYARI: İşbu internet sitesi içerisinde yer alan herhangi bir bilgi tedavi amacı taşımamaktadır. Söz konusu bilgiler ziyaretçiyi bilgilendirmek amaçlı olup sağlık hizmeti değildir. Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır.

Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.

bottom of page